piątek, 11 listopada 2016

Tania książka nie jest zła #1 (Aros)


Witam wszystkich w ten piękny, niemal zimowy dzień. Przychodzę dziś do was z listą 5 tanich książek! Mam nadzieję, że takie posty się spodobają.. Zapraszam!


1.
 O psie, który jeździł koleją - Roman Pisarski LINK

Wydawnictwo: Greg
Rok wydania: 2016
Oprawa: miękka
Format: 17x24 cm
Liczba stron: 72
Cena: 8,44 zł
Ocena na lubimyczytać.pl : 7,05/10


Opis wydawcy:

O psie, który jeździł koleją w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na kredowym papierze, bardzo trwała i estetyczna.Opis wydawcy:

W latach 50. ubiegłego wieku żył we Włoszech wyjątkowy pies. Lampo, kundelek, o niebywałych umiejętnościach – potrafił samodzielnie podróżować koleją. Zawsze trafiał tam, gdzie chciał. Ta prawdziwa historia stała się kanwą opowieści, którą napisał Roman Pisarski. O psie, który jeździł koleją to książka opowiadająca o losach Lampo i ludzi, których spotykał na swej drodze. Historia przyjaźni między człowiekiem i zwierzęciem, przywiązania, tęsknoty i prawdziwego oddania. Od lat kochana przez kolejne pokolenia dzieci dla wielu stała się jedną z najważniejszych książek dzieciństwa.2.
 Chłopcy z Placu Broni - Ferenc Molnar LINK


Wydawnictwo: Nasza księgarnia
Rok wydania: 2011
Oprawa: miękka
Format: 14x20 cm
Liczba stron: 200
Cena: 13, 65 zł
Ocena na lubimyczytać.pl: 7/10


Opis wydawcy:

Niezwykle popularna książka, klasyka literatury węgierskiej. Dzieje gromadki chłopców - uczniów budapesztańskiego gimnazjum - którzy gorąco pokochali swój plac zabaw i bronili go przed napaścią rówieśników z innej szkoły. Autor podkreśla szczególnie takie walory jak honor, odwaga, poczucie obowiązku.


3.
 Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa - C.S. Lewis LINK

Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2005
Oprawa: miękka
Format: 12,5 x 19,5 cm
Liczba stron: 182
Cena: 12, 36 zł

Ocena na lubimyczytać.pl: 7,2/10

Opis wydawcy:

Narnia to piękna i tajemnicza kraina zamieszkiwana przez niezwykłe stworzenia – fauny, karły, satyry i mówiące zwierzęta.
Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja trafiają do niej zupełnie przypadkiem, przez starą szafę, która kryje w sobie przejście do innego świata. Rodzeństwo przeżyje tam przygodę, o jakiej nigdy nawet nie marzyło – stanie do walki z Białą Czarownicą, aby ratować Narnię przed wieczną zimą. Na szczęście jednak ich sprzymierzeńcem okaże się mądry lew Aslan.
Piękna i ponadczasowa opowieść o przyjaźni, odwadze i odwiecznym konflikcie pomiędzy dobrem i złem.


4.
Doktor Dolittle i jego zwierzęta - Hugh Lofting LINK


Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2015
Oprawa: miękka
Format: 14.0 x 20,5 cm
Liczba stron: 146
Cena: 12,94 zł
Ocena na lubimyczytać.pl: 6,31/10

Opis wydawcy:

Bardzo dawno temu żył doktor, a nazywał się Dolittle, John Dolittle. Doktor bardzo lubił zwierzęta i posiadał ich sporą gromadkę. Poza złotą rybką, mieszkającą w stawie z tyłu ogrodu, trzymał króliki w spiżarni, białe myszki w fortepianie, wiewiórkę w bieliźniarce i jeża w piwnicy. Poza tym posiadał jeszcze: kurczaki, gołębie, dwie owieczki i wiele innych stworzeń. Do jego ulubieńców należeli: kaczka Dab-Dab, pies Jip, świnka Geb-Geb, papuga Polinezja i sowa imieniem Tu-Tu. Doktor był postacią doprawdy niezwykłą - potrafił rozmawiać ze zwierzętami! Pewnego dnia doktor otrzymał wiadomość z Afryki - małpy potrzebują jego pomocy. Natychmiast więc wraz ze swymi zwierzęcymi przyjaciółmi doktor wyrusza w podróż na Czarny Ląd, podczas której przyjaciele przeżywają mnóstwo zdumiewających przygód!


5.
Zostań, jeśli kochasz - Gayle Forman LINK


Wydawnictwo: Nasza księgarnia
Rok wydania: 2014
Oprawa: broszurowa
Format: 13,5 x 20,4 cm
Liczba stron: 248
Cena: 16,19 zł
Ocena na lubimyczytać.pl: 7,28/10

Opis wydawcy:

Światowy bestseller przetłumaczony na ponad trzydzieści języków, na którego podstawie powstał wzruszający film z Chloë Grace Moretz i Jamiem Blackleyem w rolach głównych.

Mia staciła wszystko. Czy miłość pokona śmierć?
Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję, czy walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć. Próbując rozstrzygnąć ten dylemat, wspomina dotychczasowe życie.
Poruszająca książka o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni, samotności i znajdowaniu swego miejsca na ziemi, o umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi. "Zostań, jeśli kochasz" opowiada o potędze miłości i wyborach, których każdy z nas musi dokonać.
Miłego dnia!

Copyright © 2016 Uzalezniona od ksiazek , Blogger