sobota, 17 grudnia 2016

5 ukochanych bajek z dzieciństwa


Witam, witam i o zdrówko pytam. Pewnie nie wiecie, bo nie macie kalendarza, ale już za tydzień będą święta! Nie mogę w to uwierzyć. Jak ja kocham ten klimat. Achh..
Może jednak przejdę do rzeczy. Nie mam kiedy czytać, więc nie mam czego recenzować. O ile można to nazwać recenzowaniem, oczywiście. Poza tym przepraszam za tak duże przerwy między postami, ale nie mam jak ich pisać z powodu szkoły, nadrabiania zaległości i częstych wizyt w szpitalu. A więc..  Przychodzę dzisiaj do Was z listą pięciu filmów animowanych, które oglądałam gdy byłam młodsza. Mam do nich ogromny sentyment i je wręcz kocham.1. Mustang z Dzikiej Doliny (2002)

"Tej opowieści nie znajdziecie w żadnej książce, to opowieść z głębi serca konia."
Ostatnio jeszcze raz obejrzałam ''Mustanga z Dzikiej Doliny''. Wróciły wszystkie wspomnienia. Przypomniałam sobie dlaczego ten film animowany tak bardzo mnie zachwycił. Bajka opisuje losy dzielnego i nieokiełznanego konia. Nie dał się on zniewolić człowiekowi. Walczył z całych sił. Piękna historia o wolności, miłości i przyjaźni.

''Muszę walczyć z całych sił.''


Ubóstwiam piosenki z ''Mustanga..'' <3

Nigdy nie ulegnę

Bryan Adams - Here I Am

Chcę wolnym być

Nie Przestań Sobą Być

Będę wracał

Swe miejsce mam tu2. Krowy na wypasie (2006)

 Zawsze film ten kojarzy mi się ze świętami, ponieważ to wtedy puszczano go w telewizji. Siadaliśmy całą rodziną i oglądaliśmy. Z każdą minutą dzieje się coraz więcej. Szybka i ciekawa akcja, która przy okazji rozbawi do łez. Najbardziej zwariowana farma na świecie :D3. Epoka lodowcowa (2002)

''To tylko ludzie, oni nie potrafią mówić.''
Sid, Sid, Sid, Sid, Sid! Kocham Sida!
''Gdzie jest bobas? Tu jest!''Dawno, dawno temu.. pewna wiewiórka o ptasim móżdżku przyczyniła się do nadejścia epoki lodowcowej. Wszystkie zwierzęta musiały uciekać... Tylko mamut Maniek podąża w przeciwną stronę. Spotyka on po drodze mało rozgarniętego leniwca, czyli mojego ukochanego Sida, którego zostawiła rodzina.
''Zostawili mnie! Co rok ta sama heca!''
 Bajka zabawna i wciągająca. Dużo się dzieje. Warto, chociaż pewnie i tak każdy już to oglądał. :D
''Sid: Konkretnie to różowe jest nasze.
Diego: Wasze? Na moje oko dziwna z Was para.
Maniek: Ono nie jest nasze!
Diego: No tak.. Adoptowaliście, bo nie możecie mieć swojego.''
4. Shrek (2001)

''A jak zobaczysz długi tunel to nie idź w stronę światła!''
Osioł, Osioł, Osioł, Osioł, Osioł! Kocham Osła! <3
''Jak przekręcę głowę to.. aua!''
''Shrek'' jest to opowieść o dużym, zielonym ogrze. Aby odzyskać spokój na swoich bagnach w porozumieniu z Lordem wyrusza na poszukiwanie księżniczki Fiony. W bajce można znaleźć dużo ciekawych momentów, a miejscami bawi niemal do łez. Osioł rozbraja swoimi wypowiedziami. Polecam.
''Nie patrz w dół... Nie patrz w dół...Nie zatrzymuj się i nie patrz w dół...W dół nie patrz... nie zatrzymuj się i w dół nie patrz.. O nie! Shrek, ja w dół patrzę!'' 5. Madagaskar (2005)

''Marty, wpuszczają człowieki! Uwielbiam człowieki! Człowieki są takie fajne!''
Może nie będę się rozpisywać, bo któż nie zna tej bajki? Po prostu ją kocham i tyle.
''Skacz, Alex, skacz! Nie martw się, wszystkie koty lądują na.. Twarzy?! Stary, to czyje ty masz geny?!'' 

To już chyba wszystko na dzisiaj, kochani. Dziękuję za dotrwanie do końca i jeszcze raz przepraszam za długie nieobecności.
Copyright © 2016 Uzalezniona od ksiazek , Blogger