sobota, 30 czerwca 2018

Mistrzowski Book Tag inspirowany "Klątwą przeznaczenia"

Zauważyłam, że w ostatnim czasie na moim blogu jest coraz więcej recenzji i to głównie one zawładnęły moim kawałeczkiem internetu. Oczywiście swoich opinii również nie publikuję zbyt często, ale jednak to one przeważają. Pomyślałam więc, że osoby, które czytały "Klątwę Przeznaczenia" Moniki Magoski-Suchar i Sylwii Dubieleckiej (ale nie tylko), będą się dobrze bawić przy Mistrzowskim BookTagu. Został on wymyślony przy współpracy Sylwii Dubieleckiej oraz Milowisko, która mnie do tego nominowała (bardzo dawno temu).Zapraszam do zapoznania się z moimi odpowiedziami, które było niezwykle trudno napisać!

1. ESTON, leniwy Mistrz Jeździectwa - książka, w której ekspert polega na własnej dziedzinie.

Przy tym pytaniu miałam wielki problem. Siedziałam kilkanaście minut i myślałam. Do głowy wpadło mi tylko Morderstwo w Boże Narodzenie. Herkules Poirot był niezastąpionym detektywem i polegając na swojej dziedzinie, rozwiązał zagadkę. Pasuje do kategorii? Pasuje.


2. ARGUS, pracowity Kanclerz Związku - Książka, w której wszyscy uciekają od brudnej roboty.

Postanowiłam potraktować tę kategorię dosłownie. Co wybrałam? Baśnie Braci Grimm i ich "Panią Zamieć" zdecydowanie można tutaj dopasować. Tylko główna bohaterka sprzątała, prała, zamiatała, a przy tym nie narzekała.


3. GAVIN, niechlujny Mistrz Siły i Równowagi - Książka, w której nie liczył się wygląd.

Tutaj od razu pomyślałam o książce "Eleonora i Park", którą czytałam już jakiś czas temu. Główna bohaterka nie grzeszyła urodą, a mimo tego znalazła miłość. Co prawda niska samoocena nie dawała jej spokoju, ale jednak wygląd nie miał większego znaczenia.4. HAROLD, próżny Mistrz Zielarstwa - Książka, w której nagminnie zmienia się partnera.

Nie wiem, czy ta powieść będzie tu pasować, ale moim zdaniem w niej właśnie nagminnie zmieniano partnera. Główna bohaterka zwracała dużą uwagę na wygląd mężczyzn i nie miała problemu z uprawianiem seksu raz z jednym, a raz z drugim. Mam tutaj na myśli powieść pod tytułem "Amber" autorstwa Gail McHugh.5. MORU, dystyngowany Mistrz Etykiety - Książka, w której zwraca się uwagę na dobre maniery. 

Na początku pomyślałam o "Klejnocie" Amy Ewing, bo tam wymagano od surogatek dobrych manier. Z drugiej jednak strony chyba "Mała księżniczka" jest odpowiedniejsza do tej kategorii. Kto czytał, ten wie.


 6. SEVERO, odważny Mistrz Walki - Książka, w której mroźny uścisk potrafi ogrzać.

Nie chcę Wam spoilerować, więc nie powiem dlaczego wybrałam tę serię, ale uwierzcie, że pasuje tutaj idealnie. "Dotyk Julii" Tahereh Mafi.


7. TARLEN, mściwy Mistrz Łowiectwa - Książka, w której są irytujące przezwiska, imiona.

Do tej kategorii idealnie wręcz pasuje książka "Naznaczeni śmiercią". Zaczęłam ją czytać, ale nie skończyłam głównie przez imiona bohaterów. Brzmiały one, jakby autorka nie miała pomysłu, więc postanowiła uderzyć głową w klawiaturę i sprawdzić, co z tego wyjdzie.8. TESSI, czarujący Mistrz Szpiegostwa - Książka, w której fabuła oparta jest na zakładzie.

W tej chwili nie mogę sobie przypomnieć żadnej powieści z tym motywem. Czytałam chyba jedynie "W 80 dni dookoła świata", bo to była moja lektura szkolna. 9. VEN, pomysłowy Mistrz Magii - Książka, w której magia przynosi zgubę bohaterowi.

Przy tej kategorii nie musiałam się długo zastanawiać. W serii "Harry Potter" magia niestety pośrednio przynosi zgubę wielu moim ulubionym bohaterom. :c


10. GRITTON, zakompleksiony Skarbnik Związku - Książka, w której wzrost odgrywa ogromną rolę. 

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, jaką książkę tutaj przydzielić. Pójdę więc na łatwiznę i stwierdzę, że wzrost odgrywa ogromną rolę w "Alicji z Krainy Czarów".11. WOMAR, sprośny Mistrz Żeglugi - Książka, w której kluczowy jest stan nieświadomości.

Tutaj postanowiłam dopasować dwie książki. Jedną z nich jest "Niezgodna", która ma podzielone opinie, ale mi się podobała. Druga to "Plaga samobójców". Kiedyś czytałam tę powieść i szczerze mówiąc, trochę się przy niej nudziłam.
12. WILBUR, żądny władzy zastępca Arcymistrza - Książka, w której zło przybiera nietypową formę.

Kobietki, co byście zrobiły, gdyby zło przybrało formę niezwykłego przystojniaka?


13. FRYGILL, sprawiedliwy Arcymistrz - Kogo nominujesz?

Ja nominuję wszystkich, którzy czytali "Klątwę..." i jeszcze nie robili tego TAGu oraz osoby chętne, które nie zapoznały się z twórczością Moniki i Sylwii.

Dajcie znać, jakie książki wy dopasowalibyście do tych kategorii.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Uzalezniona od ksiazek , Blogger