czwartek, 14 lutego 2019

10 książek ze słowem "miłość" w tytule | Wpis z okazji walentynek


Hej!

Na moim blogu w ostatnim czasie nie mogliście znaleźć żadnych postów, a jeżeli już to prawie same recenzje. Postanowiłam to zmienić, zwłaszcza że przede mną jeszcze kilka dni ferii, co wiąże się z większą ilością czasu. W związku z tym uznałam, że warto byłoby stworzyć dla Was kilka postów około-książkowych. 

Dzisiaj jest ku temu idealna okazja. Nie chcę jednak powielać pomysłów z innych blogów i pisać np. o idealnych powieściach na walentynki. Stworzyłam po prostu zestawienie dziesięciu książek ze słowem "miłość" lub "love" w tytule. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest ich kilka tysięcy, dlatego umieszczę tutaj tylko te, które miałam kiedyś okazję poznać lub te, które mam w swojej biblioteczce.

1. Miłość, kłamstwa i Lizzie - Rosie Rushton

"Jaki obraz ukazałby się naszym oczom, gdyby życiowe i miłosne kłopoty młodych bohaterek "Dumy i uprzedzenia" Jane Austen przenieść w wiek dwudziesty pierwszy?
Pani Bennet odziedziczyła znaczną sumę pieniędzy, wystarczającą by wraz z rodziną mogła zamieszkać w takim otoczeniu, o jakim zawsze marzyła. Jej córki nawet się nie obejrzały, kiedy w nowym miejscu wciągnęło je życie towarzyskie, przyjęcia i atrakcje.
Ale Lizzie i jej siostry szybko zauważyły, że pod tą piękną podszewką kryją się rozmaite intrygi i zaciekła rywalizacja."
2. Potęga miłości - Christina Dodd

"Panna Sylvan Miles podejmuje sie opieki nad lordem Randem Malkinem, który wrócił spod Waterloo sparaliżowany. Niegdyś pełen życia, przystojny mężczyzna, teraz jest zgorzkniały i nienawidzący świata. Sylvan szybko pojmuje, że przyczyna choroby lorda tkwi nie w jego ciele, ale w duszy. Między pacjentem a jego pielęgniarką wkrótce rodzi się uczucie, którego potęga może dokonać cudów..."
3. W objęciach anioła. Ostrze miłości - Urszula Napierała 

Moja recenzja: Kliknij tutaj

"Młody anioł, Jake, zostaje wysłany z misją specjalną na Ziemię. Ma chronić wrażliwą, wierzącą w magiczne istoty dziewczynę, Allison Heir. Wkrótce jednak łamie zasady obowiązujące w jego świecie, a na domiar złego zakochuje się w swej podopiecznej. Uchylając Allison rąbka tajemnicy magicznych światów, anioł narusza równowagę w nich panującą. Niedługo potem zostaje schwytany przez złego archanioła Gabe’a i uwięziony. Tymczasem Allison, pozbawionej anioła stróża, zaczyna grozić śmiertelne niebezpieczeństwo.

Czy dziewczynie uda się go uniknąć? Czy odwzajemni uczucia Jake’a? A może historia potoczy się zupełnie inaczej…"4. Więzy miłości - Jorunn Johansen

Moja recenzja: Kliknij tutaj

"Miłość, intrygi, podejrzenia, morderstwa. Dramatyczne losy trzech kobiet, które w niezwykły sposób będą się ze sobą splatać."5. Rzeka miłości - Andreï Makine

"Tam gdzie przyszliśmy na świat, Utkin, ja oraz inni, nie zwracano najmniejszej uwagi na piękno. Mogłeś do samej śmierci nie wiedzieć, czyś ładny, czy brzydki. Nikt nie był ciekaw sekretów mozaiki ludzkich twarzy ani zmysłowej topografii ciał. Miłość także źle zakorzeniała się w naszych stronach. Miłość jako taka, kochanie dla samego kochania, została, zdaje mi się, po prostu zapomniana - uległa atrofii, wykrwawiła się w latach wojny, zdławiły ją kolczaste druty pobliskiego łagru, zmroził arktyczny powiew".
6. W pułapce miłości - Esther Freud

"Przepiękna opowieść o miłości, dojrzewaniu i odkrywaniu wstydliwych, głęboko skrywanych tajemnic!

Siedemnastoletnia Lara otrzymuje dość niespodziewane zaproszenie. Jej ojciec, człowiek, którego prawie nie zna, chce ją zabrać ze sobą na wakacje do Włoch. Lara przyjmuje propozycję i wkrótce z pełnego spalin powietrza londyńskiej Holloway Road trafia na spalone słońcem wzgórza Toskanii, by w cieple słońca rozkoszować się sennym pięknem krajobrazu, cykaniem świerszczy i błękitem wody w basenie.

Któregoś wieczoru zostaje wraz z ojcem zaproszona na kolację do domu państwa Willough, najbliższych sąsiadów przyjaciółki ojca, Caroline. Przekraczając próg ich domu, wkracza tym samym w świat zupełnie jej do tej pory obcy. Wtapia się w leniwą, przesyconą erotyzmem atmosferę, jaką przesiąknięci są jej zepsuci i snobistyczni mieszkańcy. Jej serce już od pierwszych minut zaczyna też mocniej bić na widok przystojnego i beztroskiego syna państwa Willough, Kipa.

Tajemniczy dom i zwyczaje jego mieszkańców przyciągają dziewczynę jak magnes. Odkrywając kolejne romanse, prywatne wendetty i mroczne tajemnice Larę ogarnia coraz większa ciekawość, coraz większe pożądanie i coraz większe przerażenie."


7. Miłość i inne zadania na dziś - Kasie West

Moja recenzja: Kliknij tutaj

"Przed 17-letnią Abby Turner całe lato. I ta perspektywa byłaby najwspanialsza na świecie, gdyby nie to, że… z paczki jej przyjaciół w mieście zostaje tylko Cooper, któremu kiedyś wyznała miłość, ale on zbył ją śmiechem, jej tata jest gdzieś daleko, a pod jego nieobecność mama już prawie nie wychodzi z domu i wszędzie szuka zagrożeń. Abby marzyła o wystawieniu swoich obrazów w miejscowym muzeum, ale jej prace zostały odrzucone – podobno brak im głębi i dojrzałości.

W tej sytuacji Abby postanawia ekspresowo dojrzeć. Tylko jak to zrobić? Pomóc może stworzenie listy zadań, których wykonanie przyniesie doroślejsze spojrzenie na świat. Abby daje sobie miesiąc na zrealizowanie wszystkich jedenastu punktów ze swojej "Listy serca". Wróć, dziesięciu, bo jedenasty punkt, "mieć złamane serce", już zaliczyła.

Ale gdy ten miesiąc nieuchronnie mija, Abby zaczyna zdawać sobie sprawę, że aby zostać prawdziwą artystką, być może trzeba nie tylko wypełnić zaplanowane zadania, ale nawet… zmienić siebie. Czy poszukując prawdziwej siebie, znajdzie jednocześnie odwzajemnione uczucie?...

Zabawna i romantyczna historia w najlepszym, niepodrabialnym stylu Kasie West!"


8. Love Line - Nina Reichter

Moja recenzja: Kliknij tutaj

"Matthew Hansen - przystojny młody psycholog - doradza kobietom, jak zbudować satysfakcjonujący je związek i nie pozwolić sobą manipulować. 
Jest twórcą popularnej internetowej audycji LOVE Line, a jego charyzma i celne rady przyciągają miliony słuchaczek.
Zrządzeniem losu spotyka Bethany McCallum, będącą w trakcie rozwodu dziennikarkę luksusowego magazynu dla kobiet. Otrzymuje ona zlecenie napisania artykułu obnażającego metody stosowane przez hermetyczną grupę tak zwanych pick-up artists, czyli trenerów podrywu. Nieetycznych manipulantów, którzy szkolą mężczyzn, jak zaciągnąć kobiety do łóżka. 

Ich drogi krzyżują się przy stoliku pewnej bardzo nietypowej restauracji. Wzajemne przyciąganie sprawia, że Matt postanawia zbliżyć się do Bethany. Aby to zrobić, będzie musiał podzielić się z nią swoją wiedzą.

Tymczasem napięcie między nimi staje się coraz silniejsze.
Ale oboje coś ukrywają."
9. Love Line II - Nina Reichter

"Bethany McCallum chciałaby, aby jej życie znowu stało się normalne. ale czy to możliwe, skoro jej ukochany, Matthem Hansen, za kilka miesięcy bierze ślub z córką magnata medialnego, były mąż chce powrotu, a w dodatku nowa praca w "Newsweeku" zaczyna się od szantażu, za którego sprawą Bethany i Matt są zmuszeni współpracować ściślej niż kiedykolwiek wcześniej?

Czy zawodowa relacja będzie funkcjonować, skoro oboje zdają sobie sprawę z napięcia, jakie pojawia się między nimi? I czy profesjonalizm wystarczy, aby zachowali dystans?

Gdy tajemnice z przeszłości wyjdą na jaw, może się okazać, że stare grzechy mają długie cienie. Czy za ich sprawą miłość... zyska niespodziewanego sojusznika?

Wspaniali bohaterowie i wartkie dialogi - literatura kobieca w najlepszym wydaniu!"10. W imię miłości - Jodi Picoult

"Jako zastępca prokuratora Nina Frost prowadzi postępowania w najtrudniejszych sprawach dotyczących przemocy wobec dzieci. Nieraz przeżywa frustrację, gdy sprawcom udaje się wykorzystać luki prawne i uniknąć kary. Z doświadczenia wie, że aby skutecznie poruszać się po tym polu minowym, musi okazywać współczucie ofiarom, zaciekle walczyć o sprawiedliwość, ale jednocześnie zachowywać dystans.

Kiedy jednak Nina i jej mąż odkrywają, że ich pięcioletni syn Nathaniel padł ofiarą molestowania seksualnego, o żadnym dystansie nie może być już mowy. Nagle bariera między życiem zawodowym a prywatnym całkowicie znika; wszystko, co do tej pory wydawało się proste i oczywiste, ulega całkowitemu przewartościowaniu. Nina zdaje sobie sprawę, że w sądach trudno będzie uzyskać zadośćuczynienie za krzywdę, jaka spotkała Nathaniela. Ogarnięta rozpaczą i niepohamowanym gniewem, rozpętuje wojnę, w której może stracić wszystko, co dla niej najcenniejsze."Dajcie znać, czy czytaliście którąś z wymienionych książek.
A może chcielibyście poznać którąś z tych historii?
22 komentarze:

 1. Nie znam wymienionych książek, nie za często sięgam po romansidła. W te Walentynki czytam dobry kryminał :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam tylko pozycję od Jodi Picoult, bardzo dobra autorka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę przyznać, że nie czytałam żadnej z tych pozycji.

  Pozdrawiam Grovebooks

  OdpowiedzUsuń
 4. Kasie West pisze świetne książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam prawie rzadnej bo z tych kojarzę tylko Love Line po czeka u mnie na półce 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Love Line czytałam i bardzo polecam, a drugi tom jeszcze czeka na swoją kolej ;)

   Usuń
 6. Nie przeczytałam ani jednej książki z zaprezentowanej przez Ciebie listy. Jednakże mam w planach zapoznać się z powieściami od Niny Reichter i Kasie West – poznałam co nieco ich twórczość i chętnie bym obadała, czy dalej będzie na mnie robić dobre wrażenie. ;)
  A co do posta, to aktualnie strasznie ciężko jest stworzyć coś zupełnie innego. To niczym z niektórymi schematami – są tak odgrzewanymi kotletami, że ich panierka przypomina węgiel. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ninę i Kasie uwielbiam <3
   A co do posta, to fakt, trudno już wymyślić coś, co wcześniej się nigdzie nie pojawiło ;)

   Usuń
 7. Nie czytałam żadnej z tych książek, ale może z niektórymi wypada się zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam żadnej z tych książek, więc chyba pora to zmienić! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli lubisz lekkie, ale sensowne młodzieżówki to polecam książkę Kasie West. ;)

   Usuń
 9. Muszę przeczytać Love Line, jak mi się spodoba jest jeszcze druga część!

  OdpowiedzUsuń
 10. Pierwsza część Love Line bardzo mi się podobała, więc drugą też na pewno przeczytam. 😊

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Uzalezniona od ksiazek , Blogger