sobota, 10 sierpnia 2019

Metoda edukacyjnego czytania Ilyi Frank - połączenie przyjemnego z pożytecznymMetoda edukacyjnego czytania Ilyi Frank - połączenie przyjemnego z pożytecznym. 

Jakiś czas temu mogliście zauważyć, że staram się udoskonalać swoją znajomość języka angielskiego. Znam podstawowe zwroty i najczęściej rozumiem, o czym mowa, gdy mam przeczytać krótki tekst lub wysłuchać nagrania. Zauważyłam jednak, że mam trudności z konstruowaniem własnych tekstów pisanych. Nie ukrywam także, że moja znajomość słownictwa nie jest na najwyższym poziomie. Z tego właśnie powodu postanowiłam przetestować kolejne książki, które mają na celu udoskonalenie posługiwania się językiem angielskim.


Cała książka została podzielona na akapity. W pierwszej kolejności czytamy tekst w języku angielskim zwracając uwagę na tłumaczenie "instant" oraz wyjaśnienia gramatyczne umieszczone w nawiasach. Należy pamiętać, że podane tłumaczenie w języku polskim jest tylko pomocą, która ma za zadanie przybliżyć znaczenie poszczególnych fragmentów lub wyrazów. Nie należy traktować go jako głównego źródła przekazu treści.


Po przeczytaniu tekstu wraz z tłumaczeniem przechodzimy do kolejnej części, czyli takiego samego akapitu, co przed chwilą, ale już bez tłumaczenia. 


Poniżej zamieszczam zdjęcie przykładowej strony z książki: Przeczytałam trzy książki stworzone w taki sposób. Uważam, że jest to świetna forma nauki języków. Na początku czytanie stwarzało mi pewne trudności, ale po kilku stronach przyzwyczaiłam się do takiej formy nauki. Po pewnym czasie nie zauważałam nawet, że w trakcie czytania uczę się słownictwa, zapamiętuję pewne zwroty oraz nieświadomie poznaję prawidłową budowę zdań. Skupiałam się głównie na historiach opowiedzianych w powieściach. Koniecznie chciałam wiedzieć, co wydarzy się za chwilę. Dzięki temu czytanie nie było męczące. Jeżeli są tutaj osoby, które mają trudności w nauce języka angielskiego, to książki IFRANK mogą okazać się ciekawą alternatywą. Muszę szczerze przyznać, że zapoznanie się z książkami zajęło mi dużo czasu, ale absolutnie nie żałuję. Moje słownictwo, sposób wypowiadania się oraz pisania są aktualnie na znacznie wyższym poziomie. Bez wątpienia książki skonstruowane w taki sposób są dużym ułatwieniem w nauce języka obcego. Muszę jednak zaznaczyć, że przeczytanie kilku stron lub nawet całej książki nie sprawi, że magicznie nauczycie się języka angielskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Uzalezniona od ksiazek , Blogger